fbpx

Náš domov podle Feng Shui

27. 5. 2019

Ještě než jsme začali stavět dům, dostal manžel jednou k narozeninám knihu o Feng Shui. Jeho to úplně minulo :-D, ale mě zaujal obrázek na obalu, kde byl vyfocený hezký obývák. Tenkrát jsem ještě neměla vůbec ponětí, co je Feng Shui a pomalu ani jak se to vyslovuje .. 😀 A tak naprosto bez žádných […]

Náš domov podle Feng Šuej

Ještě než jsme začali stavět dům, dostal manžel jednou k narozeninám knihu o Feng Shui. Jeho to úplně minulo :-D, ale mě zaujal obrázek na obalu, kde byl vyfocený hezký obývák.

Tenkrát jsem ještě neměla vůbec ponětí, co je Feng Shui a pomalu ani jak se to vyslovuje .. 😀 A tak naprosto bez žádných očekávání a předsudků jsem knihu otevřela a začetla se. Můžu Vám říct, že jsem s tou knihou mnohokrát zažila AHA moment, protože Vám dojde fakt strašně věcí.

Feng Shui je prastará nauka o tom:

  • jak dobře rozmístit věci v prostoru, aby se člověk cítil dobře,
  • jaké použít barvy,
  • jaké tvary jsou pro nás ideální,
  • jak se zrcadlí v prostoru naše životní oblasti – jako jsou vztahy, děti, práce, peníze, zdraví …

Prostě je to neuvěřitelný systém, který sice nikdy nenačtete z jedné knížky, ale i ta jedna kniha vám strašně moc otevře oči.

Nejdůležitějšími prvky v domě / bytě  jsou: 

Vstupní dveře a vchod jsou velice důležité

Vstupní dveře a vchod – dbejte, aby byl čistý a upravený. Je to první místo, které vidíte, když přijdete domů a pohled na rozházené boty nebo špinavou rohožku moc nepotěší. Podle Feng Shui má vstup vliv na peníze, vztahy, zdraví, lidi atd. Stav vašich dveří vypovídá hodně o vašem životě a udává tón celého domu. 

Sporák- dbejte, aby byl čistý a funkční. Sporák dle Feng Shui vytváří zdraví a prosperitu. Také byste měli využívat rovnoměrně všechny plotýnky. Hořáky symbolizují potenciál tvorby bohatství domu, a když zahálejí, nepřichází bohatství tak přímo, jak by mohlo. 

Manželská postel – jestliže chcete zlepšit vztah nebo najít partnera, dbejte, ať je postel v pořádku. Ať pod ní nemáte uložené nějkaké věci, které tam nepatří. Dle Feng Shui má postel vztah také k finančním úspěchům, protože spánková pozice a kvalita odpočinku ovlivňuje schoponost získávat peníze.

V ložnici má vládnout dualita – vše tedy mějte dvakrát. Zároveň by postel měla být v pořádku a pod postelí byste neměli mít věci, které tam nepatří (například brusle, staré knihy, atd.)

Když se od Feng Shui úplně odprostím – uvědomila jsem si, že někdo tyhle věci umí podvědomě. Určitě máte ve svém okolí někoho úspěšného a někoho neúspěšného. Jak ti lidé bydlí? Jak vypadá jejich bydlení? Je čisté a upravené? Nebo je plné nepořádku? Prostě když zavřu oči a představím si úspěšného člověka, má vždy krásný a čistý domov.

Přestože si to neuvědomujeme, prostředí na nás neuvěřitelně působí. 

Působí na to, jak se probouzíme a jak se každý den cítíme.

V podstatě i při přípravě nemovitosti k prodeji, když ji dekorujeme a rozmísťujeme nábytek, vytváříme dobré Feng Shui, aby se tam zájemce cítil příjemně a pozitivně to na něho působilo.

A protože chci, aby se moje rodina cítila dobře a abychom byli šťastní a úspěšní, podporuji nás i skrze tyto “podprahové” metody, které ale neuvěřitelně fungují 🙂

Ať se Vám daří a mějte se moc hezky! A kdybyste mi chtěli napsat, jak vypadá Váš domov podle Feng Šuej, ozvěte se 🙂

Domov podle Feng Shui, Feng Shui svépomocí, Feng Šuej doma, Náš domov podle Feng Šuej, Stavba domu svépomocí, realitní makléř, QARA, realitní makléř Beroun, prodej bytu, dražba, realitní kancelář Beroun