NA PRODEJ – Nádherná usedlost s rozlehlým pozemkem

Cena za nemovitost včetně pozemků : 19.997.000,- Kč

 

Cena včetně realitního servisu a advokátní úschovy.

Prohlédněte si celou nemovitost a lokalitu ve videu

Popis

Hospodářský dvůr Martinice dal v roce 1711 vystavět Hrabě Jiří Adam z Martinic, jako největší hospodářský dvůr smečenského panství. Do současnosti byly zachovány dvě hlavní budovy z původních třech. A vy se dnes můžete stát novým pánem tohoto dvora s úžasnou atmosférou a rozsáhlým pozemkem.

Tady na tomto místě se fantazii meze nekladou. Můžete zde bydlet v nádherně a velice vkusně zrekonstruovaném bytě a téměř nekonečný prostor využívat k čemukoliv, například k chovu zvířat nebo jej využít jako skladovací prostory.

Nebo jste spíše podnikavá duše a už zde vidíte svůj nový podnikatelský záměr? Ano, toto místo je ideálním pro vybudování hotelu, apartmánového domu, místem pro konání nejrůznějších akcí od svateb až po firemní meetingy. Vybudujte zde jízdárnu nebo farmu … tady máte skutečně nespočet možností jak tuto nádhernou historickou usedlost využít!

Další informace

Do současnosti byly z původní stavby zachovány dvě hlavní budovy, třetí lze opět dostavět a uzavřít si tak celý areál pouze pro sebe.

Celá usedlost se rozkládá na ploše téměř 11.000 m2. Stavby zaujímají zhruba 1.200 m2, ostatní plochu tvoří nádvoří o výměře cca 2.400 m2 a pozemky o výměře cca 7.200 m2.

Část usedlosti byla v roce 2016 moderně a decentně zrekonstruována současní majitelé ji využívají k vlastnímu bydlení. Prostor je zde skutečně nekonečný a člověk se zde cítí příjemně a svobodně. Tento obytný prostor se skládá z obrovské obývací místnosti s kuchyňským koutem, dvou prostorných ložnic, koupelny s WC a předsíně. Místnosti jsou světlé, s vysokými stropy a nabízí nádherné výhledy do zeleně.

Příjemné posezení si můžete dopřát na terase s venkovní kuchyni.

Dalším zrekonstruovaným prostorem je samostatný dvoupokojový byt s vlastní koupelnou a WC, nacházející se hned vedle hlavní obytné části.

K této usedlosti patří spousta dalšího zázemí v podobě volných půdních prostor a původních hospodářských místností, které můžete využít jak budete potřebovat. Vizualizaci zrekonstruovaných půdních prostor můžete pro inspiraci vidět v galerii níže.

Teplo domova v bytové jednotce zajišťuje podlahové topení a vše vytápí kotel na tuhá paliva (hnědé uhlí, dřevo).

Celý objekt je napojen na vlastní, 22m hlubokou, studnu.

Celkové rozměry:
Stavby – cca 1.248 m2 (zastavěná plocha)
Nádvoří – cca 2.403 m2 (plocha mezi stavbami)
Pozemek č. 691 – 895 m2 (ostatní plocha – pozemek zapsán ve veřejném registru půdy LPIS)
Pozemek č. 694/11 – 6.345 m2 (ostatní plocha – pozemek zapsán ve veřejném registru půdy LPIS)
CELKEM: 10.891 m2

Orientační náklady na provoz nemovitosti:
– elektřina: cca 3.500 Kč/měsíc
– svoz odpadu: 1.200 Kč/rok
– voda: vlastní studna
– internet: Skvely.net cca 700 kč/měsíc

Zařízení, které při prodeji zůstane v nemovitosti:
– kuchyňská linka NOVEL se spotřebiči značky Siemens/Bosch
– klimatizace vzduch/vzduch Samsung
– kotel Atmos
– zařízení koupelen (sanita RAVAK), velké spotřebiče
– podlahy CEMFLOW look
– případně možno ponechat další interiérové zařízení (po domluvě se stávajícím majitelem)
– okna Vekra, profil veka/5 komor, trojsklo
– garážová vrata Hörmann
– interiérové dveře Sapeli
– vchodové dveře standardní plastové
– venkovní kuchyně

Případná dostavba domu do původní podoby je dle vyjádření pracovníka úřadu odboru Územního plánování vítána. Objekt je možno se zachováním stejných objemových parametrů (tj. výšky apod.) dostavět v původní stopě, tedy dostavit část, která byla odstraněna. Případné drobné úpravy, například změna střešních oken na arkýřová je možná, pokud bude zachován odpovídající architektonický záměr. Vzhledem k hlavní činnosti území, ve kterém se objekt nachází, zde není možné postavit další nové stavby pro bydlení.

Dokumenty

Galerie

Půdorys

3D Virtuální prohlídka

Připravila jsem pro vás profesionální prohlídku memovitosti ve 3D.

Ovládání je velmi jednoduché a příjemné, prohlídkou získáte ucelený pohled na nemovitost z pohodlí domova nebo kanceláře.

Prohlédněte si nemovitost ve 3D

Lokalita

Vesnice Drnek se nachází v Přírodním parku Džbán, jenž byl vyhlášen roku 1994 pro svůj výjimečný, zachovalý krajinný a přírodní ráz. Lokalita je doslova eldorádem milovníků záhad a tajemství.

Na území dnešní obce Drnek původně v historii existovaly dvě známé osady – Humniště a Svídná. Právě Humniště, zaniklá středověká vesnice s tvrzí, se rozkládalo blízko místa, kde je dnes dvůr Martinice, necelé 3 km severozápadně od Drnku. 

V okolí usedlosti naleznete nejrůznější kulturní a historické památky. Nedaleko Drnku je oblíbený kraj Křivoklátsko s hradem Křivoklát a rozlehlými lesy. Dalšími turistickými cíli jsou například Panenský Týnec, Menhir Klobuky, zámek Smečno, skanzen Třebíz, Muzeum vojenské techniky, Dračí studánka, rozhledny, město Lány … Není to daleko ani k Hradu Okoř. Houbaři se zde doslova vyřádí v místních lesích nebo v lesích nedalekého Křivoklátska.

Další zábavu naleznete ve Slaném nebo v Kladně, kde kromě nákupů můžete využít místní aquaparky.

A co byste nenalezli zde nebo v přilehlých městech, za tím není problém dojet do zhruba 25 min jízdy autem vzdálené Prahy.

A co se týče nákupu potravin, tak to vlastně nemusíte vůbec nikam. Nákup Vám až do domu pohodlně doveze Rohlik.cz nebo Kosik.cz

Kontakt

Šafaříkova 201/17 (kanceláře Qara)
120 00 Praha 2