Play Video

Rodinný dům v obci Tmaň

Starší, typicky venkovské stavení se stodolou, v malebném centru obce, s úžasnou venkovskou atmosférou. 

Pozemek o rozloze 336 m2

Cena za nemovitost: 3 497 999 Kč

Doslova v srdci obce Tmaň se nachází tento starší rodinný dům. Leží na malebném místě a pyšní se příjemnou atmosférou vesnického stavení. Tento dům tady ve Tmani stál jako jeden z prvních a najdete jej přímo u Veského rybníka. Hned v těsném sousedství domu stojí staré pískovcové barokní sousoší se zvoničkou, což dodává tomuto místu historický ráz.

Dům v průběhu času procházel nejrůznějšími rekonstrukcemi. Ačkoliv byl hezky udržovaný, již se na něm podepsal „zub času“ a nyní čeká na své nové majitele, kteří si jej opraví, zrekonstruují a přestaví podle vlastních představ o venkovském bydlení.

V současné době slouží k bydlení pouze 3 místnosti. K přestavbě však doslova vybízí zatím nevyužité půdní prostory, které skrývají potenciál k vybudování dalších obytných částí. Dalším místem, které by se dalo k bydlení využít, je velká stodola, která navazuje přímo na dům a odkud je také vstup na půdu domu. Se stodolou je spojené zázemí pro hospodářská zvířata. V přední části pozemku je dále samostatná stavba skladu. Část této stavby byla zřejmě v minulosti zbourána a nyní se v tomto místě nacházejí záhony.

Malebnou atmosféru domku dokresluje cca 100 m2 velký dlážděný dvorek. Odtud je přímý vstup k Veskému rybníku, kde můžete nerušeně relaxovat, třeba rybařením.

Dům je samostatný, nemá žádné sousedy. Najdete tu naprosté soukromí a klid. A také nespočet možností k vycházkám do okolní přírody Chráněné krajinné oblasti Český kras.

Ať už hledáte dostupné bydlení, které si budete postupem času rekonstruovat nebo místo pro rekreaci, možná právě na vás toto stavení čeká!

Kuchyň: 14,87 m2

Obývací pokoj: 22,72 m2

Ložnice: 17,18 m2

Předsíň: 7,58 m2

Koupelna: 4,34 m2

WC: 0,89 m2

Stodola: 47,75 m2

Sklad: 19,08 m2

Elektřina: 1.500 Kč

Plyn: 3.500 Kč

Voda: 1.000 Kč

(měsíční náklady / běžný provoz / 2 lidé)

Internet + TV prostřednictvím Skylink

  • funkční plynový kotel
  • funkční satelit
  • funkční manuální venkovní okenní rolety
  • vybavení kuchyně: dřez, starý funkční plynový sporák, kuchyňská linka (po dohodě možno vyklidit)
  • sprchový kout a umyvadlo (po dohodě možno odstranit)

Vytápění domu zajišťuje nový plynový kotel PROTHERM.

Okna: špaletová s předokenními roletami, manuálně ovládanými.

Revize komína proběhla naposledy v roce 2021.

Dokumenty

Lokalita

Obec Tmaň se nachází ve Středočeském kraji, asi 8 km jihozápadně od Berouna. Jedná se o klidnou obec s cca 1.200 obyvateli.

Ve Tmani je vše, co k pohodovému životu potřebujete. Mateřskou a základní školu, obchod s potravinami, úřad, vyhlášenou restauraci Kulturák nebo zámek Tmaň, ve kterém pobýval například známý malíř Mikoláš Aleš.

Okolí Tmaně se pyšní nádhernou přírodou se spoustou oblíbených turistických cílů – Koněpruské jeskyně, Aksamitová brána, Koukolova hora, Lom Homolák a další místa Chráněné krajinné oblasti Český kras. 

A co nenajdete ve Tmani, za tím není problém dojet do nedalekého Berouna, kde najdete kompletní občanskou vybavenost. 

líbí se vám nemovitost?

Pojďme se na ni spolu podívat

Napište nám skrze formulář